JAKÉ JSOU ÚSKALÍ BEŽNÉ PITNÉ VODY?

22.04.2018
  • Voda z vodovodu je chlorovaná a chemicky upravovaná.
  • Balená voda je často kyselá, neprospívá zdraví, navíc zatěžuje životní prostředí plastovými odpady. 
  • Voda vyrobená reverzní osmózou nemá žádné minerály. Lékaři před pitím takové vody varují.

Prakticky všechny nealkoholické nápoje obsahují barviva, ochucovadla, stabilizátory, konzervanty a mají zvýšený obsah cukru. Nealkoholické nápoje jsou kyselé a přispívají k překyselení organismu. Překyselení těla má za následek vznik chronických onemocnění.

70-75 % našeho těla tvoří voda. Zajímejte se proto, jakou vodu pijete.

VODA Z VODOVODU

2/3 vody z veřejných vodovodů v Čechách je nutné před distribucí do vodovodní sítě několikanásobně chemicky upravovat.

Protože vodovodní voda se dopravuje vodovodním potrubím, musí se dezinfikovat, tj. chlorovat. Již více než 50 let pijeme chlorovanou vodu.

Mezi dlouhodobě rizikové vedlejší produkty dezinfekce patří trihalomethany THM, chloritany, halogenoctové kyseliny HAA a bromičnany.

Americký chirurg a vědec Joseph Price prokázal souvislost mezi pitím chlorové vody a ucpáváním cév. Přečtěte si úryvek z knihy Tomáše Kašpara o negativních účincích chlorové vody..

Voda Kangen je zbavená chlóru.

Víte, že:

dlouholeté studie poukazují na nebezpečí dlouhodobého pití chlorované vody (studie Dr. Roberta D. Morrise z Medical College of Wisconsin v Milwaukee společně s kolegy z Harvardovy univerzity). Podle těchto výzkumů hrozí lidem po 35 letech popíjení chlorované vody riziko, že onemocní např. rakovinou tlustého střeva a konečníku. https://www.chlorinefreeproducts.org/medicalhazardsofchlorine.html

Pitnou vodu z vodovodního kohoutku nechte odstát alespoň 30 minut, dokud z ní nevyprchá chlor.

Máte pocit nadýmání, když se snažíte dodržovat doporučený pitný režim 8-10 sklenic vody denně? To je proto, že vodovodní voda a balená voda nejsou strukturované.

BALENA VODA

Balená voda vůbec nemusí být zdravější než voda z vodovodního kohoutku. Balená voda je mnohem dražší, na její pořízení potřebujete hodně času a plasty na její balení zaplňují skládky odpadem! Přestože ji považujeme za zdravou, je balená voda většinou kyselá (hodnota pH je méne než 7) a neposkytuje záruky, že je zdravější než voda z kohoutku.

Jediný rozdíl je často v přidaných minerálech, které nemají prokazatelné zdravotní účinky.

Podívejte se na VIDEO, kde vám dokážeme, že balené vody jsou většinou kyselé. Přečtěte si o alkalické vodě Kangen..

Evropa v roce 2011 recyklovala jen 51 % plastových PET lahví. Zbytek skončil v podzemních skládkách!

Viete, že:

Podívejte se, jak dopadly výsledky testů balených vod a vody z vodovodu v Čechách. Mnohé testované balené vody obsahovaly nadměrné množství bakterií. Dokonce se našla balená voda, která obsahovala nedovolenou cizorodou organickou látku benzopyren. Test: https://www.zdraveflase.sk/voda-z-vodovodu-vs-balena-voda/

REVERZNÍ OSMOZA

Reverzní osmóza je filtrační proces, který se používá tam, kde dostupná voda není upravena městskými vodárnami. Používá se také v provozech na výrobu balené vody.

Rizika reverzní osmózy spočívají v demineralizaci vody (známá jako destilovaná voda). Z vody se odstraní i zdravé, přirozeně se vyskytující minerály, jako jsou vápník a hořčík. Tyto minerály plní životně důležité funkce v lidském těle a dávají vodě dobrou chuť.

Řada vědeckých studií v různých zemích světa zjistila, že konzumace tzv. měkkých vod (vod s nízkou mineralizací, ne však demineralizovaných vod) vede ke statisticky významnému zvýšení onemocnění a úmrtnosti na kardiovaskulární choroby, k odvápnění kostí a pravděpodobně také ke vzniku některých nádorových onemocnění.

Pokud se voda upravená reverzní osmózou má používat pro pitné účely, je bezpodmínečně nutné ji upravit, tj. opětovně ji obohatit o minerální složky, především vápník, hořčík a hydrogenuhličitan. Z technologického hlediska jde o značně citlivý proces, jehož průběh musí být důsledně kontrolován.